O nás


Vítejte na stránce „O nás“ Moravskoslezské republiky, kde se dozvíte více o našem mikronárodu, jeho historii, kultuře a politickém systému.

Historie: Moravskoslezsko má bohatou historii, která sahá až do doby osídlení Slovany na přelomu 5. a 6. století. Od tehdejších politických entit až po vznik Moravskoslezské republiky v roce 2018, zde naleznete přehled naší dlouhé cesty.

Kultura a tradice: Náš mikronárod se pyšní svou vlastní kulturou a bohatými tradicemi. Na této stránce se dočtete o našich lidových zvycích, tradicích, gastronomii a kulturních událostech, které tvoří nitro naší společnosti.

Politický systém: Moravskoslezská republika je parlamentní demokracií s vlastními demokratickými institucemi. Zde najdete informace o našem politickém systému, prezidentovi, předsedovi vlády a parlamentu.

Administrativní členění: Prohlédněte si naše samosprávné územní celky, obce a župy, a dozvíte se více o územním a správním uspořádání Moravskoslezské republiky.

Kultura a věda: Moravskoslezsko má bohatou kulturní i vědeckou tradici. Zde se dočtete o významných osobnostech, literatuře, výtvarném umění a vědeckých objevech našeho mikronárodu.

Příroda a památky: Objevte krásy naší krajiny a historické památky. Na této stránce najdete informace o národních parcích, chráněných krajinných oblastech a dalších zajímavých lokalitách, které stojí za návštěvu.

Zažijte Moravskoslezsko: Připojte se k nám a objevujte krásy Moravskoslezské republiky. Prozkoumejte naši historii, kulturu, přírodu a politický život a staňte se součástí našeho mikronárodu.